Jagtvej 208, 4 th, 2100 København Ø

For fremvisning kontakt

Lejevilkår

  • Husleje pr. md.31.451 kr.
  • Opsigelse3 mdr.
  • Forudbetalt husleje94.353 kr.
  • Årlig huslejestigningIfølge nettoprisindex
  • Depositum94.353 kr.
  • Aconto vand500 kr./md.
  • Aconto varme1700 kr./md.

Info

  • BeliggenhedKøbenhavn Ø
  • Type ejendomLejlighed
  • Opførelsesår1920
  • Antal m2231,26 m2
  • Antal rum6
  • Antal badeværelser2
  • Heraf soveværelser5

Beskrivelse

Ejendommen Kanslergade 1 til 7 og Jagtvej 20 til 208 er en klassisk karréejendom, opført i 1920, og særdeles velholdt. Der er 75 boliger og et hyggeligt lukket gårdmiljø med græsplæne og hyggekroge.

Boligerne er alle af en vis størrelse, fra de mindste på små 100 m2, til de helt store lejligheder på næsten 250 m2. Enkelte af lejlighederne har altan. Alle lejemål vil ved genudlejning være gennemgribende renoveret, således at lejer overtager et lejemål i høj kvalitet.

Ejendommen er beliggende på Kanslergade 1 til 7 og Jagtvej 202 til 208 og ligger lige ved Fælledparken, tæt på Østerbrogade. Området er roligt med velholdte boligejendomme og nyere opførte etageejendomme. Der er gode parkeringsmuligheder i dagligdagen. Med Fælledparken i baghaven og Østerbrogade 100 meter væk, er der både mulighed for at slappe af eller lege i parken og samtidig kort afstand til handelsmulighederne på Østerbrogade og de omkringliggende sidegaders cafeer, shopping og kulturliv. Der er gode busforbindelser og 100 meter til Metro stationen ved Østerbrogade og Jagtvej.

Lejligheden indeholder: Entré med garderobeskabe. Skønt køkken med alle hårde hvidevarer. En stor lys stue/spisestue med pejs. Derudover fem dejlige værelser, hvoraf tre af dem har garderobeskabe og to af dem har altan. Et stort badeværelse med vindue og bruseniche samt et mindre badeværelse med bruseniche. Der er derudover et separat vaskerum i lejligheden med både vaskemaskine og tørretumbler.
En stor og skøn lejlighed med slidebensparketgulv som gennemgående i lejligheden.

Lejlighederne er i skrivende stund ved at blive renoveret, så der mangler billeder af den skønne lejlighed. Fotografen er på vej.

 

Plantegninger

Faciliteter

  • Aircondition
  • Altan
  • Badekar
  • Delevenlig
  • Elevator
  • Fælles gård
  • Husdyr
  • Internet
  • Kabeltv
  • Legeplads
  • Møbleret
  • Nyistandsat
  • Parkeringsplads
  • Tagterrasse

Afstand til

Indkøbsmuligheder, restauranter, cafeér og offentlig transport
0-500 meter

Placering